Program


MÁME PLÁN PRO PRAHU 5

Program pro komunální volby v Praze 5 pro období let 2022 – 2026

Máme za sebou 4 roky práce v Zastupitelstvu městské části Praha 5. 

I přesto, že naše politické hnutí bylo v Praze 5 prakticky nováčkem (s výjimkou zkušených zastupitelů předchozího uskupení Demokraté Jana Kasla), získali naši kandidáti ve volbách v říjnu 2018 důvěru celkem 110 836 hlasů občanů Prahy 5, které v konečném výsledku představovaly 10,2 % hlasů všech kandidujících stran. 

V zastupitelstvu Prahy 5 jsme tak měli 6 zastupitelů (David Dušek, Zuzana Hamanová, Tomáš Homola, Jan Hřebejk, František Gemperle a Marie Aschenbrennerová). 

Od září 2019 jsme v důsledku změn ve vedení radnice získali i významný vliv na chod radnice a Prahy 5. Místostarostou městské části Praha 5 se tak stal Tomáš Homola (s gescí investice a strategický rozvoj), radním se stal David Dušek (s gescí sport a zahraniční vztahy), předsedkyní Výboru pro územní rozvoj se stala Zuzana Hamanová, předsedou Výboru pro otevřenou radnici se stal František Gemperle a předsedkyní komise obchodních aktivit, dotací a EU fondů se stala Marie Aschenbrennerová.

MgA. David Dušek

 

Myslíme si, že jsme po celou dobu své dosavadní práce udělali maximum pro naplnění našeho volebního programu pro období let 2018 až 2022. Vůbec se nemáme za co stydět a také máme konkrétní výsledky.

Většinu uplynulého volebního období poznamenala pandemie Covid 19 a dva dlouhé lockdowny. Jaro 2022 pak přineslo válku na Ukrajině, v důsledku, které jsme řešili a stále řešíme uprchlickou krizi. Byli jsme tak postaveni před výzvy, které v minulosti žádné municipality neřešily.  

Velké projekty, které připravujeme, potřebují pro své dokončení kontinuitu, která přesahuje jedno volební období. Získali jsme zásadní zkušenosti s přípravou a realizací těchto projektů. Neslibujeme nesplnitelné! To, co předkládáme v našem programu, jsou reálné představy, které pro vás, občany Prahy 5, chceme uskutečnit a víme, že je možné je realizovat. A proto vás opět žádáme o podporu. Známe totiž cestu k úspěšné Praze 5.